Dr. Azriel Bermant, seniorní výzkumný pracovník


telefon

www

Další informace

Dr. Azriel Bermant je seniorní výzkumný pracovník Institutu mezinárodních vztahů v Praze, je členem Centra pro studium globálních regionů v rámci výzkumné skupiny Blízkého východu a severní Afriky. Je držitelem doktorátu z diplomatické historie, který získal na University College London (PhD) a magisterského titulu v oboru mezinárodních vztahů na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě (MA). Přednášel v mezinárodní vztahy na univerzitě v Tel Avivu a na Rothberg International School, Hebrew University of Jerusalem. V letech 2018 až 2019 působil jako vědecký pracovník v oblasti bezpečnostních studií na University of Nottingham a v letech 2012 až 2015 jako vědecký pracovník v oboru kontroly zbraní a regionálního bezpečnostního programu na Institutu pro národní bezpečnostní studia na univerzitě v Tel Avivu. Předmětem jeho odborného zájmu je britská zahraniční politika, vztahy mezi Evropou a Izraelem, transatlantické vztahy, regionální bezpečnost, kontrola zbraní, jaderné zastrašování a šíření jaderných zbraní. Je autorem knihy „Margaret Thatcherová a Střední východ (2016, Cambridge University Press). Je členem Královské historické společnosti.

Vybrané publikace

Knihy

 • “Margaret Thatcher and the Middle East” (Cambridge University Press, Oct 2016)
 • “The Russian and Iranian Missile Threats: Implications for NATO Missile Defence”
  (Institute for National Security Studies and Tel Aviv University, December 2014)

Kapitoly

 • “NATO’s Nuclear Deterrence in the Post-Ukraine Era”, in Emily B. Landau and Anat Kurz (eds) Arms Control and National Security: New Horizons (Tel Aviv: Institute for National Security Studies, June 2016) 
 • “Iron Dome Protection: Missile Defense in Israel’s Security Concept” in Anat Kurz and Shlomo Brom (eds), in The Lessons of Operation Protective Edge (Tel Aviv: Institute for International Security Studies, November 2014) with Emily B. Landau (My contribution: 50 per cent)
 • “Pakistan: Reducing the Risks of a Nuclear Disaster” in Emily B. Landau and Anat Kurz (eds) Arms Control and National Security: New Horizons (Tel Aviv: Institute for National Security Studies, April 2014)

Odborné stati

 • “Nuclear Divergence between Britain and the United States: SDI and the Anti-Ballistic MissileTreaty”, Journal of Strategic Studies (Forthcoming, April 2021) with Prof. Wyn Rees
 • “A Chronicle of Failure Foretold: The UK, Israel and Arms Sales to Argentina in the Era of the Falklands War ”, The International History Review (Vol 41: Issue 2, 2019)
 • “The Impact of the Cold War on the Thatcher Government’s Middle East Policy”, Israel Affairs 19, No.4,  (October 2013)
 • “Britain’s Policy towards Israel under Margaret Thatcher”, Münchner Beiträge Zur Jüdischen Geschichte Und Kultur, The Munich Journal of Jewish History and Culture, 7, No. 1 (2013)

Nahoru