Stáže
Získejte praktické i vědecké zkušenosti jako člen týmu ÚMV. Stážisté v Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV) mají příležitost získat zkušenosti a nové znalosti v oboru mezinárodních vztahů v rámci neziskové výzkumné instituce, jedné z vedoucích svého druhu v České republice.
ÚMV umožňuje stáže v rámci dvou programů – PR a event asistent nebo vědecký asistent. Stáže jsou určeny primárně pro studenty vysokých škol a jejich absolventy z ČR i zahraničí. Obě stáže mají flexibilní časovou zátěž v průměru 15 hodin týdně s tím, že PR a event stáž trvá 6 měsíců, vědecký asistent zpravidla 4 měsíce.
Stáže jsou neplacené, po celou dobu stáže však poskytujeme volný vstup do knihovny a základní technické zázemí.
Aktuálně:
Výběrové řízení na pozici vědeckého asistenta na období říjen 2021 - leden 2022 se bude konat v květnu 2021. Přihlášky můžete zasílat do 13. května 2021.
Formy:
Chcete prohloubit své praktické znalosti? Rádi byste se podíleli na organizaci konferencí pořádaných Ústavem mezinárodních vztahů? Či si chcete vyzkoušet práci výzkumníka? Ústav mezinárodních vztahů nabízí dvě formy specializovaných stáží. Obě stáže jsou určeny primárně pro studenty vysokých škol a jejich absolventy z ČR i ze zahraničí. Obě stáže jsou časově flexibilní a trvají několik měsíců.
Stáže jsou neplacené, po celou dobu však mají stážisté základní technické zázemí a volný přístup do knihovny ÚMV.
Public Relations and Event Assistant
Stáž kategorie PREA nabízí širokou škálu marketingových úkolů. V rámci této stáže budete spravovat sociální sítě ÚMV, vypomáhat s organizací konferencí ať už přímo v ÚMV či na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, fotografovat, zpracovávat podklady na webové stránky a obecně podporovat činnost Konferenčního servisu.
PREA stáž trvá 6 měsíců. Rozsah práce je 15 hodin týdně a zpravidla lze pracovat z domova; rozvrh je možné upravit dle Vašich časových možností. Pouze v období před konferencemi očekáváme docházku do kanceláře a následnou účast na akcích.
Výběrové řízení na pozici stážistů/ek PREA se koná dvakrát ročně, a to v únoru (s nástupem v březnu) a září (s nástupem v říjnu) - dle aktuální kapacity změna vyhrazena.
Research Assistant
Hlavní náplní výzkumných asistentů je podpora činností výzkumného pracovníka ÚMV, jako je rešeršní činnost či kontrolní čtení. Stážisté se zároveň podílí na přípravě reportů z veřejných akcí.
Stážistovi bude přidělen osobní mentor, který ho bude doprovázet po celou dobu stáže.
Stáž na pozici Research Assistant trvá zpravidla 4 měsíce s možností prodloužení o další dva měsíce. Rozsah práce je minimálně 15 hodin týdně, rozvrh je možné upravit dle Vašich časových možností.
Výběrové řízení na pozici Research Assistant se koná vždy třikrát ročně, a to v lednu, květnu a září. Turnusy stáží jsou únor - květen, červen - září, říjen - leden.
Co dělat, pokud máte zájem o stáž v ÚMV
Vyplňte přihlášku
Vyplňte své jméno a další základní údaje. Nezapomeňte si zkontrolovat Váš e-mail a telefonní číslo, abychom Vás mohli kontaktovat.
Vyberte si formu
Výše naleznete popisy dvou forem stáží, které ÚMV nabízí. Vyberte si tu, která lépe splňuje Vaše očekávání a zvolte si, ve kterém měsíci chcete stáž začít.
Odešlete
Přihlášku společně s Vaším životopisem a motivačním dopisem odešlete na mailovou adresu uvedenou níže.
Na koho se obrátit
Reference:
Přečtěte si zkušenosti našich bývalých stážistů:
Často kladené dotazy:
Jaká bývá obvyklá délka stáže v ÚMV?
Stážisté PREA pracují v ÚMV po dobu 6 měsíců. Stáž RA je na 4 měsíce s možností prodloužení o další 2 měsíce.
Jaká je pracovní doba stážisty?
Pracovní doba pro oba typy stáží je stejná – 20 hodin týdně.
Mohu pracovat z domova?
U PREA je možné plnit stáž převážně z domova. Požadujeme však účast na většině konferencí. U výzkumných asistentů je od stážistů požadováno, aby pracovali minimálně 20 hodin týdně z kanceláře.
Kdy se mohu na stáž přihlásit?
Výběrové řízení na pozici stážistů/ek PREA se koná dvakrát ročně, a to v září a únoru. Výběrové řízení na pozici Research Assistant se koná vždy třikrát ročně v lednu, květnu a září.
Mohu plnit stáž i ze zahraničí?
U výzkumných asistentů je možné plnit část stáže mimo Českou republiku. Pokud Váš mentor uzná zahraniční spolupráci za účelnou, ÚMV kontaktuje zahraniční zastupitelský úřad. Cestovní náklady mohou být stážistovi hrazeny z projektů účelové podpory, pokud se podílí na jejich řešení.
Dostanu po konci stáže referenční dopis?
Pokud bude stážista kladně hodnocen ze strany jeho mentora, stážistovi bude na konci stáže vystaven referenční dopis dle standardní šablony.
Posyktuje ÚMV stážistům plat, stipendium, či ubytování?
ÚMV neposkytuje stážistům žádné formy finanční kompenzace ani možnost ubytování.
Stážisté ze slovenských (a jiných zahraničních univerzit) však mají možnost být svou univerzitou vysláni v rámci programu Erasmus plus.
Nahoru