Cherine Hussein, seniorní výzkumná pracovnice


telefon

www

Další informace

Cherine Hussein je seniorní výzkumnou pracovnicí Ústavu mezinárodních vztahů a působí v Centru pro studium globálních regionů, ve výzkumné skupině Blízkého východu a severní Afriky. Doktorát z mezinárodních vztahů obdržela na University of Sussex. Její výzkum se zaměřuje na politiku sociální transformace v arabském světě, s důrazem na spisy Antonia Gramsciho a Edwarda Saida; dekoloniální myšlení a způsoby, jakými se v disciplíně teoretizuje kolektivní lidská "agency" a kontrahegemonie; stejně jako role organických intelektuálů při budování hnutí odporu. Přednášela na univerzitách v Utrechtu a Lundu a předtím byla zástupkyní ředitele Rady pro britský výzkum v Levant's Kenyon Institute ve východním Jeruzalémě. Je členkou organizací ISA, BISA a BRISMES, a autorkou knihy The Re-Emergence of the Single State Solution in Palestine/Israel: Countering an Illusion (London, Routledge: March 2015).

Publikace

Knihy

  • The Re-Emergence of the Single State Solution in Palestine/Israel: Countering an Illusion  (London: Routledge, February 16, 2015: 224 pages).

Kapitoly:

  • “The Single State Alternative in Flux”, in From the River to the Sea: Palestine and Israel in the Shadow of Peace (edited by Mandy Turner, London: Lexington Books, April 2019).

 Odborné stati:

  • “The Single State Alternative in Palestine/Israel”, special issue on ‘Palestine/Israel after Oslo: Mapping transformations and alternatives in a time of deepening crisis’, Conflict, Security and Development, (co-edited with Mandy Turner), 15 (5), 2015: p. 521-547.
  •  “Israel-Palestine after Oslo: Mapping transformations and alternatives in a time of deepening crisis” (co-edited with Mandy Turner), Conflict, Security and Development, 15 (5) 2015: p.415-425.
  • “Palestine, Israel and the One State Solution: an interview with Ilan Pappe”, Critical Studies on Terrorism, 7 (3), 2014: p. 484-493.
  • “Review of Marxism and Social Movements”, Peacebuilding, 3 (1), 2014: p. 110-112.

 

Nahoru