Naši lidé v médiích

Africký Havel a český Mandela
Bývalo zvykem srovnávat Václava Havla a Nelsona Mandelu.  Právě o často opomíjených rozdílech mezi oběma prezidenty a zeměmi, ve kterých působili je nový článek Ondřeje Horkého-Hlucháně, který 17.8. 2013 publikovaly Lidové noviny
15.08.2013 | Petr Kratochvíl
Uplynulo 60 let od prvního testu vodíkové bomby.
Před 60 lety Sovětský svaz úspěšně otestoval vodíkovou bombu. O tom, jak to ovlivnilo tehdejší závody ve zbrojení, ale i o současném odzbrojování mluvil na Českém Rozhlasu Radiožurnál Petr Kratochvíl
15.08.2013 | Michal Kořan
Kontroverzní jmenování velvyslanců
Vláda schválila jmenování Livie Klausové a Vladimíra Remka na posty velvyslanců. Na to, zda je běžné, aby byl proces výběru velvyslanců důvěrný, a proč je jmenování kontroverzní odpovídal v Hlavních zprávách Českého rozhlasu Radiožurnál Michal Kořan.
26.07.2013 | Rudolf Fürst
Pád Po Si-laje
Ve čtvrtečním pořadu Události, komentáře České televize se sinolog Rudolf Fürst vyjádřil k chystanému procesu s Po Si-lajem, bývalým předním čínským politikem.
12.07.2013 | Petr Kratochvíl
Škandál otriasol dobrým menom europolitika
Aféra týkající se nezákonných odposlechů a dalších činů lucemburské tajné služby Srel vedla až k demisi premiéra Jeana-Clauda Junckera a pádu vlády.
12.07.2013 | Petr Drulák
Co jsou to ústavní zvyklosti a v čem jsou důležité pro liberální demokracii?
"Jsou ústavní zvyklosti idiotské, jak říká náš prezident?" Takto zní provokativní nadpis na webu IHNED.cz, který pokračuje: "Co jsou to ústavní zvyklosti a v čem jsou důležité pro liberální demokracii?"
12.07.2013 | Ondřej Ditrych
Stane se Mali africkým Afghánistánem?
"Čeští vojáci na vlastní kůži objevují další, vojenským konfliktem zasaženou zemi: Mali. Jaká je budoucnost regionu, kde aktivně působí bojovníci Al-Káidy? "
22.06.2013 | Marek Čejka
Není ajatolláh jako ajatolláh
„Co se skrývá pod turbanem nového íránského prezidenta?“
18.06.2013 | Petr Kratochvíl
„Fehlender Konsens“ - Eine Analyse der tschech. Außenpolitik
Die Außenpolitik der Tschechischen Republik ist geprägt vom Kampf für Menschenrechte und von der Exportförderung. Zwei Schwerpunkte, die sich nicht immer vereinen lassen. Dazu kommt, dass zwei Institutionen die Außenpolitik für sich beanspruchen: Der Staatspräsident und die Regierung. Präsident Miloš Zeman feierte am Sonntag sein 100-tägiges Jubiläum, Premier Petr Nečas musste zurücktreten. Für Radio Prag analysierte der Direktor des Instituts für Internationale Beziehungen, Petr Kratochvíl, die derzeitige Ausrichtung der Außenpolitik.
04.06.2013 | Ondřej Ditrych
Kissinger ani v devadesáti nekončí
Pro některé vzor státnické ctnosti, pro jiné válečný zločinec. Henry Kissinger, který dnes slaví devadesáté narozeniny, vzbuzuje po desetiletí obdiv i opovržení. A to ještě legenda americké zahraniční politiky neřekla své poslední slovo.


1 ... 113 114 115 116 117 118 119 ... 122