Hosté ÚMV

03.03.2017 | Jana Leichterová
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční politiky České republiky po vydání nové koncepce zahraniční politiky, ale i tom, proč je pro nás důležité mít jasnou a čitelnou lidskoprávní politiku, mluvila 1. března 2017 v Ústavu mezinárodních vztahů docentka Veronika Bílková.
03.03.2017 | William Avery
Tichý: Írán může zbavit Evropu závislosti na Rusku
V úterý 21. února představil Lukáš Tichý, vědecký pracovník ÚMV, který také přednáší na Metropolitní Univerzitě v Praze, problematiku energetické bezpečnosti Evropské unie se zaměřením na potenciál íránských zdrojů. Kulatý stůl s názvem Energetické vztahy EU–Írán: příležitosti, překážky a perspektivy se zabýval otázkou současných, ale i budoucích energetických vztahů mezi EU a IRI a jejich vzájemnými příležitostmi a překážkami ve spolupráci zejména v sektoru zemního plynu.
28.02.2016 | Zuzana Gruberová
Migrační krize udělala z V4 po letech evropského aktéra
Patnáctého února uplynulo čtvrt století od jednoho z největších milníků raného polistopadového Československa: založení Visegrádské skupiny. V rámci oslav spolupořádal Ústav mezinárodních vztahů konferenci, na níž v prostorách Černínského paláce promluvili ministři zahraničních věcí Česka, Slovenska, Polska i Maďarska a spolu s nimi řada významných osobností. Představena byla zpráva o českém předsednictví V4 a z úst mluvčích mimo země Visegrádu byla také nabídnuta vnější perspektiva.
23.09.2015 | Barbora Prixová
Iranian Foreign Policy: Iranianness, Islam and Modernity
On the 20th of May the Institute of International Relations Prague hosted a talk on the "Iranian Foreign Policy and the Nuclear Deal", which was given by a visiting Visegrad scholar, Dr. Erzsébet N. Rózsa. 
07.09.2015 | redakce
Trajektorie evropské politiky pro východ
Válka na Ukrajině a anexe Krymu vyústily v hlubokou krizi vztahů mezi Ruskem a zeměmi Severoatlantické aliance. Jak bude za několik let vypadat tvář dříve stabilní Evropy se pokusili nastínit experti na mezinárodní vztahy v rámci projektu Nadace Fridrich-Ebert-Stiftung a Ústavu mezinárodních vztahů. Pokusili se identifikovat hlavní vlivy, které formují vztahy ve východním regionu, a z nich následně odvodili čtyři možné trajektorie, jimiž se Evropa v budoucnosti může ubírat.
11.08.2015 | redakce
Transatlantické partnerství? Přínos bude minimální
Ústav mezinárodních vztahů uskutečnil první ze série seminářů z oblasti mezinárodní politické ekonomie. Pilotním diskusním tématem se v pondělí 22. června stalo Transatlantické obchodní a investiční partnerství: Přehnané předpovědi a nejisté dopady v době krize? 
Ahmet N. Bigalı, Ismail Yaylacı: Turkish Policy toward the Middle East
Thursday, 21st May 2014 Ahmet Necati Bigalı, Ambassador, Embassy of the Republic of Turkey in Prague  Ismail Yaylacı, Assistant Professor, Istanbul Şehir University Chair: Vít Beneš, a Researcher at the Institute of International Relations
01.06.2014 | Erzsébet N. Rózsa
Erzsébet N. Rózsa k íránskému jadernému programu
Hostující visegradská výzkumnice Erzsébet N. Rózsa vystoupila v ÚMV s přednáškou na téma íránského jaderného programu a poskytla rozhovor na toto téma. Nyní Vám přinášíme záznamy.


1

Mezinárodní politika

On-line časopis Mezinárodní politika
Analýzy, rozhovory, komentáře

Vycházíme z tradice tištěného časopisu Mezinárodní politika. Přinášíme informace, které jdou do hloubky. Naši autoři vám pomohou nahlédnout do světa mezinárodních vztahů v souvislostech.

Ročník

Redakce

Šéfredaktorka: Tereza Soušková
e-mail: souskova@iir.cz
Více o redakci zde.

Vydavatel:
Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i.,
Nerudova 3, 118 50
Praha 1 - Malá Strana

Knihy


Doporučujeme

Zbavovanie sa koloniálneho dedičstva
Dá sa vyrovnať s genocídou? Kolon...
Lebanon and Iraq: fragility of the protest movements
Between 2019 and 2020, protests have...

Nejčtenější