Rozhovory Mezinárodní politiky

19.03.2015 | Marek Čejka
Čejka: Náboženské strany způsobí Netanjahuovi rozpočtové problémy
Marek Čejka odpověděl pro Mezinárodní politiku na čtyři otázky k izraelským volbám. Ty poměrně jasně vyhrál dosavadní premiér Banjamin Netanjahu, který získal ve 120členném Knessetu 30 mandátů. Hlavní soupeř, středolevicová koalice Sionistický svaz, jich získala pouze 24.
Ahmet Üzümcü: OPCW to Remain a Security Organization
Ahmet Üzümcü has been a Director-General of the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW) since December 2009. He received a Nobel Peace Prize on behalf of the OPCW in December 2013. During his previous appointments he has represented Turkey at the NATO Council, the Conference on Disarmament, the United Nations and other international organizations in Geneva. He has also served as an Ambassador of Turkey to Israel, and as a Consul in Aleppo, Syria.
17.02.2015 | Petr Zenkner
Kratochvíl: Chceme pokrývat ignorovaná témata
Co je nového v Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV). Bilanční rozhovor s ředitelem Petrem Kratochvílem. Co se loni podařilo, jaké jsou konferenční plány pro rok 2015 nebo jak se promění časopis Perspectives. Mimochodem, víte, že naše odborná videa na Youtube měla za minulý rok 27 tisíc zhlédnutí?
17.10.2014 | Tereza Novotná
Interview with Andrei Borisovich Zubov
Andrei Borisovich Zubov is a Russian historian, political scientist and former Professor of the Moscow State Institute of International Relations (MGIMO). In this interview, he answers some questions for the Institute of International Relations (IIR). Can we see the Ukrainian crisis as the Putin’s strategic failure?
24.09.2014 | Petr Zenkner
8 let vlády pravice ve Švédsku končí
Parlamentní volby ve Švédsku ukončily po osmi letech premiérské období Fredrika Reinfeldta. Novým mužem číslo 1 bude ve Švédsku sociální demokrat Stefan Löfven. Na podrobnosti k povolebnímu dění v této severské zemi jsme se zeptali Matse Brauna z Metropolitiní university v Praze a Miloše Brunclíka z Fakulty sociálních věd University Karlovy.
16.09.2014 | Petr Zenkner
Ditrych: NATO nemá žádný ďábelský plán proti Rusku
Všechno, co potřebujete vědět o summitu NATO ve Walesu, který se konal 4.-5. září 2014. Na otázky odpověděl výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Ondřej Ditrych. Ptali jsme se na hlavní výsledky summitu nebo na slabiny v obraně střední a východní Evropy. A jak náš analytik odhaduje budoucí vztahy NATO-Rusko?  
29.07.2014 | Denisa Chňoupková
Nezávislé informace v Rusku. Na internetu
Rozhovor s ruským novinářem Alexandrem Morozovem, který je šéfredaktorem internetového časopisu Russia Journal Magazine. Morozov se zúčastnil v červnu konference „Russia in Motion - Ambitions, Capabilities, and the Search for Identity“uspořádané Ústavem mezinárodních vztahů.
25.07.2014 | Lucie Priknerová
Putin řešil Krymem vlastní legitimitu
Rozhovor s Nikolajem Petrovem, profesorem na Higher School of Economics, dříve analytikem Carnegie Moscow Center. Hovořili jsme s ním při jeho návštěvě Prahy na konferenci Ústavu mezinárodních vztahů.
11.07.2014 | Denisa Chňoupková
Interview with Alexander Morozov
Interview with Alexander Morozov, the editor-in-chief of Russian Journal which is the oldest Russian internet medium devoted to social, political and cultural issues in Russia. It was establish in 1997 and the English version was launched in 2001.
18.06.2014 | Petr Zenkner
Rusko-ukrajinský spor o plyn
Rusko v pondělí zastavilo dodávky zemního plynu Ukrajině. Kyjev a Moskva se sváří o cenu plynu i vzájemné pohledávky. Jak může dopadnout ekonomické střetnutí Gazpromu a Naftogazu? Náš expert Lukáš Tichý vysvětluje v rozhovoru pro Mezinárodní politiku pozadí konfliktu i možnosti obou stran.


1 2 3 4 5 6 7

Mezinárodní politika

On-line časopis Mezinárodní politika
Analýzy, rozhovory, komentáře

Vycházíme z tradice tištěného časopisu Mezinárodní politika. Přinášíme informace, které jdou do hloubky. Naši autoři vám pomohou nahlédnout do světa mezinárodních vztahů v souvislostech.

Ročník

Redakce

Šéfredaktorka: Tereza Soušková
e-mail: souskova@iir.cz
Více o redakci zde.

Vydavatel:
Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i.,
Nerudova 3, 118 50
Praha 1 - Malá Strana

Knihy

Michal Kořan, Veronika Bílková, Michal Kolmaš, Šárka Kolmašová

Doporučujeme

Zbavovanie sa koloniálneho dedičstva
Dá sa vyrovnať s genocídou? Kolon...
Lebanon and Iraq: fragility of the protest movements
Between 2019 and 2020, protests have...

Nejčtenější